The latest on fashion, beauty, celebrity style, entertainment, teen issues, videos and more from TeenVogue magazine on TeenVogue.com. Fashion starts here. Νέα (news) και πολύτιμες συμβουλές για την ομορφιά, τη μόδα, τον έρωτα, τις σχέσεις και tips για τη ζωή της σύγχρονης γυναίκας
News Room

«Όpγια» Αντετοκούνμπο στο restart των Μπακς

36 πόντους και νίκη απέναντι στους Σέλτικς

Δημοσίευση ΑΥΓ 01, 2020

Double – double εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Σέλτικς (119-112) στο ντέρμπι της ανατολής στο ΝΒΑ.

Μπήκε με… φόρα στο restart του ΝΒΑ! Ο Γιάννης Αντετροκούνμπο πραγματοποίησε μία “χορταστική” εμφάνιση και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Σέλτικς (119-112).

Στα 32 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ, ο Αντετοκούνμπο πέτυχε double-double έχοντας 36 πόντους (7/12 βολές, 13/17, δίποντα, 1/3 τρίποντα), 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 2 λάθη σε μόλις 32 λεπτά στο παρκέ.

Η νίκη «κλείδωσε» για τους τυπικά γηπεδούχους λίγο πριν το φινάλε. Με το σκορ στο 107-107 και με ενάμιση λεπτό να απομένει, ένα καλάθι-φάουλ του “Greek freak” αποδείχτηκε καθοριστικό.